APPS | Volba nového vedení Svazu průmyslu a dopravy ČR
16391
post-template-default,single,single-post,postid-16391,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Volba nového vedení Svazu průmyslu a dopravy ČR

Volba nového vedení Svazu průmyslu a dopravy ČR

Z pověření prezidentky APPS se dnes, 14. 5. 2019, výkonný manažer APPS JUDr. Martin Kupec, Ph.D. svým hlasem podílel na volbě nového vedení Svazu průmyslu a dopravy ČR. Členové Svazu průmyslu a dopravy ČR na valné hromadě zvolili nové představenstvo, dozorčí radu a smírčí výbor na období 2019 až 2023. Dosavadní prezident Svazu Jaroslav Hanák obhájil funkci se ziskem 94 procent hlasů. Z viceprezidentů, kteří na funkci letos kandidovali, svůj post obhájilo všech pět kandidátů. Nově se viceprezidentem stal Jan Czudek (Třinecké železárny). Poprvé byli do představenstva Svazu zvoleni Andrea Gontkovičová, Pavel Sobotka a Martin Wichterle.

„Nové funkční období bude pro celý Svaz průmyslu složité. Výkon ekonomiky po předchozích rekordních tempech růstu zpomaluje. Nicméně tlak odborů a jejich politických spojenců na růst mezd, prodlužování dovolené nebo zkracování pracovní doby nepolevuje. Budeme muset pro firmy zajistit takové podmínky, aby i při nižším růstu mohly dál investovat do výrob s vyšší přidanou hodnotou a do výzkumu a vývoje, které pak mohou vést i k vyššímu růstu mezd. Velmi si vážím silného mandátu, který mi členové Svazu pro toto nelehké období dali,“ říká Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, který poprvé stanul v čele Svazu v roce 2011. Svaz průmyslu jako nejsilnější zástupce zaměstnavatelů hájí zájmy podnikatelů v tripartitě, jejímiž členy jsou také odborové svazy a vláda.