APPS | Není třeba se obávat příchodu tisíců Ukrajinců. Existující infrastruktura je schopná pomoci s prací i s ubytováním.
23615
post-template-default,single,single-post,postid-23615,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Není třeba se obávat příchodu tisíců Ukrajinců. Existující infrastruktura je schopná pomoci s prací i s ubytováním.

Není třeba se obávat příchodu tisíců Ukrajinců. Existující infrastruktura je schopná pomoci s prací i s ubytováním.

Asociace poskytovatelů personálních služeb (APPS) vyjadřuje hluboké znepokojení nad bezprecedentním útokem Ruska vůči Ukrajině a je šokována, že k tak brutální agresi dochází v Evropě 21. století.

„V České republice žije a pracuje v této chvíli přes 200 000 ukrajinských občanů, kterým bude třeba pomoci zachovat si práci a bezpečný život. APPS proto vítá zjednodušení vízové politiky pro ukrajinské zaměstnance i pro jejich rodinné příslušníky, které učinilo české ministerstvo vnitra,“ říká prezidentka APPS Jaroslava Rezlerová. Zároveň nabízí infrastrukturu pro jejich bezpečnou integraci.

„Díky této infrastruktuře můžeme nabídnout pomoc s nalezením práce i s ubytovacími kapacitami pro Ukrajince i jejich rodinné příslušníky, zasažené tímto válečným konfliktem. Věříme, že můžeme takto přispět k jejich plnohodnotnému životu na našem území,“ dodává Jaroslava Rezlerová.

Asociace poskytovatelů personálních služeb také nabízí české vládě a státním úřadům odbornou pomoc při řešení problémů, které můžou v následujících dech zasáhnout český pracovní trh.