APPS | Kulatý stůl v Mladé Boleslavi: Efektivní využití agentur práce
16184
post-template-default,single,single-post,postid-16184,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kulatý stůl v Mladé Boleslavi: Efektivní využití agentur práce

Kulatý stůl v Mladé Boleslavi: Efektivní využití agentur práce

Poprvé u jednoho stolu se sešly personální agentury, státní orgány, město i Škodovka.

Historicky poprvé se ve středu 19. září 2018 u jednoho stolu ve Vzdělávacím centrum Škoda Auto sešli vrcholní představitelé orgánů státní správy, policie, města Mladá Boleslav, odborů KOVO MB, rozhodujícího zaměstnavatele Škoda Auto, zástupce Asociace poskytovatelů personálních služeb (APPS) a zástupci dalších pracovních agentur. Tématem bylo hledání cesty, jak společně zajistit zlepšení pracovních i životních podmínek agenturních zaměstnanců a také najít návrhy na zlepšení bezpečnostní situace v Mladé Boleslavi. „Toto setkání bylo první, další detailnější budou následovat. Jisté je, že musíme začít situaci řešit,“řekl účastník jednání, náměstek primátora Jiří Bouška.

Například agentury i jejich odběratelé, vesměs dodavatelské firmy, by měly mnohem intenzivněji hledat takové zaměstnance, kteří přijdou v páru a budou zde žít běžný rodinný život. S tím může pomoci i Úřad práce. Nutné je řešit i způsob ubytování zahraničních pracovníků, kteří v některých případech žijí v nevyhovujících podmínkách.

Jediný způsob, jak udělat z Boleslavi bezpečné město, je intenzivní dialog a spolupráce všech, kteří mají vliv na fungování personálních agentur. Jedině tím, že o věci začneme mluvit a každý ze subjektů přijme svůj díl zodpovědnost, můžeme situaci řešit. Na jedné straně stojí prevence a represe, tedy výrazné posílení policie, na druhé straně je to ale vzájemná spolupráce. A díky tomu, že naše snažení podporuje Škoda Auto, máme šanci být úspěšní,“ řekl náměstek ministryně práce a sociálních věcí Robin Povšík.

K tomuto dialogu jsme připraveni a agentury práce sdružené v APPS se snaží jít ostatním na pracovním trhu příkladem v dodržování psaných i nepsaných pravidel, legislativního rámce a v neposlední řadě i v samotné péči o své zaměstnance“, řekl za APPS na setkání její výkonný manažer Martin Kupec.