APPS | Jakou přidanou hodnotu vám může agentura přinést
15792
post-template-default,single,single-post,postid-15792,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Jakou přidanou hodnotu vám může agentura přinést

Jakou přidanou hodnotu vám může agentura přinést

Hledáte novou práci? Pak vám personální agentury mohou pomoci několika způsoby. Recruiter se na vás může obrátit ve chvíli, kdy našel vás životopis nebo profil a je přesvědčen, že jste kvalifikovaný pro konkrétní pracovní místo. Ale nač čekat, než si vás někdo vyhlédne?

Na pracovní agenturu se může obrátit kdokoliv, kdo hledá práci. Můžete se hlásit na konkrétní pracovní pozici, nebo poslat CV s tím, že hledáte práci a chcete využít více cest, čímž se zvýší šance na úspěch. Konzultant personální agentury vás poté osloví ve chvíli, kdy se vyskytne vhodná pracovní pozice, o které je přesvědčen, že se na ni hodíte. Osobní schůzka je poté nutností, musíme vás poznat a zjistit skutečná fakta o vaší profesní kariéře, jaké jsou vaše ambice, možná poupravit životopis a zaměřit se s vámi na profesní cíle. Poté jsme schopni vám pomoci dosáhnout úspěchu v podobě vysněné práce.

Možná si říkáte, že jde o zdlouhavý proces a zbytečné schůzky, ale skutečnost je jiná. Výhod je hned několik…

Přehled
Personální agentury mají vynikající znalost trhu práce. Vědí, která odvětví a podniky vytvářejí zajímavé příležitosti pro lidi s určitými znalosti a zkušenostmi a jaká očekávání jsou realistická.

Síť
Mají velkou síť kontaktů. Proto vás mohou, často velmi rychle, dostat do kontaktu se zajímavými společnostmi a projekty.

Širší nabídka pozic
Mají přístup k pracovním místům, které jako uchazeč o zaměstnání často nevidíte, protože informace o nich se vůbec nedostanou ven. Díky mnohaleté spolupráci s klienty jsou personální agentury často první, kdo se dozví o profilech, které jsou potřebné. Většinou se jedná o vysoké manažerské posty nebo o náhradu stávajícího zaměstnance za nového. V takových případech situace vyžaduje diskrétnost a firma se „skryje“ za personální agenturu.

Informovanost
Personální agentura má organizovaný systém, prostřednictvím kterého budete informováni o všem, co se týká vašich pohovorů, zpětné vazby na vás a novinek v přijímacím procesu. Tyto informace vám pomohou lépe poznat možného budoucího zaměstnavatele.

Vztah stále pokračuje
Vztah mezi vámi a personální agenturou nekončí nástupem do nové práce. Agentura s vámi udržuje vztah, zajímá ji, jak se vám v práci daří a jak se na novém místě zabydlujete. Pokud nastane problém, například komunikační mezi vámi a nadřízeným, je to právě agentura, která takovou věc dokáže rychle napravit.

Zpětná vazba
A konečně, personální agentury vám pomohou jít kupředu a vzhůru tím, že vám poskytnou konstruktivní kritiku a zpětnou vazbu, díky které se budete moci zlepšit.

Připravil: tým agentury Synergie